Wednesday, July 20, 2011

chalayan pariisismoekunstnik hussein chalayan avas hiljaaegu pariisis (the closest it can get) musée des arts décoratifs`is  näituse nimega "hussein chalayan: fashion narratives". tuleb enne 21. novembrit end vist pariisi kohale venitada: viimati olin nii erutatud enne orlani näitust tallinnas, aga viimase puhul uskusin haipi ja olin pärast pettunud (nagu tarbijal ikka juhtub).

minu jaoks on chalayani tööd parimas mõttes postmodernsed, ajastu orgaaniline peegeldus, seejuures viimistletud ja sellisel määral "valmis", et ei karju kellelegi näkku ega tao pähe "anna tähendus" haamriga.

oh, ja olles ikka veel asimovi robotite-sarja lummas, tundub, et just midagi sellist võiksid vabalt kanda ka planeet aurora ülipikaealised maa-põlguritest kosmosearistokraadid.

ahsoo, ja muidugi phanta rei & vaadake 1) chalayani 2007. aasta kevadkollektsiooni kleite ja 2) 2009. aasta liisi eesmaa niii-iii kaua ajakirjanduses nämmutatud diskokerakollektsiooni, mida ei saa pidada ei chalayani tsitaadiks ega parafraasiks, sest eesmaa on võtnud chalayani hülemorfest ainult vormi ja sellele diskokerasid ja girl-powerit kulbiga sisse söötnud. tulemus on väikerahva moesõprade eneseuhkust kõditav, I know. aga mis värk eesti moetööstusel jumestuskreemiga on? alati on seda modellide nägudel näha.


                                                    

No comments: