Friday, January 30, 2015

täna ujutas päike mu tööruumi üle ja kuna arvutiekraanil ühtegi erilist sündmust ei toimunud, mõtlesin õue jalutama ja pildistama minna. tahtsin veel fotoka ka kaasa võtta, aga siis avastasin, et sel pole filmi sees ja kõik heade sõprade kingitud filmirullid olid ka kuhugi kadunud.

siis jalutasingi. panin päiksekad ette ja päike läks kohe ära, tagasi ei tulnudki. ainult mingi kerge helendava randi jättis taevasse. aga see näis inimestele ometi mõjuvat, see või kaubamaja suur allahindlus, igatahes oli linn järsku siblimist täis ja siin-seal võis märgata embavaid-suudlevaid inimesi. midagi, mida ammu näinud pole.

kunstihoone galeriis peeter alliku näitusel käisin. võib-olla natuke dad rock oli, aga samas tehniliselt nii õnnestunud linnoollõiked. hästi hea ja rahustav elamus, kuigi tööd ise olid üksjagu raevukalt ühiskonnakriitilised.

kolme lonkajat nägin. mõtlesin, et see peab jube tähenduslik olema ja siis enam ei näinud eriti midagi. kohe, kui hakkad mõtlema, kui väga tähenduslik miski nüüd olema peaks, läheb üks silm kinni.

postkontoris ei olnud mulle ühtegi pakki, kuigi ootan juba pikemat aega kahte. võiks ju oodata pakiteadet nagu normaalne inimene, aga ei saa - maja fassaaditööde tõttu on postkastid kord trepi all, kord prügikastide juures, kord lihtsalt mingi sodi all. ma ei usu, et sinna postiljon käib. ja nii käin hoopis ise postimajas sabatamas ja enne oma korda veel 20 teise inimese teenindamist vaatamas. ikka läkitatakse postipakiga kalevi šokolaade ameerikasse, täiendatakse margivarusid ja saadetakse tagasi telefoni teel pähe määritud imelikku paska.

pikk nädal on olnud. ja kuidagi väga kaunis. ema käis külas, sõbrad käisid. kes ei käinud, andis endast märku ja see tegi ka rõõmsaks. ei, mul polnud sünnipäev ega midagi, lihtsalt tõepoolest tavaline nädal - ja siis kõik need inimesed.

ja see nädal pole veel läbi! kuidas küll nii vedanud on?

ahsoo, üht väga head dokfilmi käisin ka vahepeal vaatamas - jaak kilmi ja arbo tammiksaare "kristus elab siberis". kaunis film, tõesti hea dokumentalistika. kui mahti saan, kirjutan selle kohta pisut lähemalt. kes veel ei tea, millega tegu, siis üks tõesti pisike tutvustav klipp siin:

No comments: